12 mar 2018

Przedsmak zła - Alex Kava [o 6 pierwszych rozdziałach]

 
 
Tytuł: Przedsmak zła
Autor: Alex Kava
Wydawnictwo: Harper Collins
Gatunek: thriller
Liczba stron: 336
Premiera: 14.03.2017 r.
Tom: 0,5

 
Ostatnio miałam okazję przeczytać sześć pierwszych rozdziałów książki pt. „Przedsmak zła”. Przychodzę do Was, by podzielić się swoją opinią na temat tych kilkudziesięciu stron.

Alex Kava jest na tyle znana, że chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać. Nawet jeśli nigdy nie czytaliście żadnej jej książki, to na pewno jej nazwisko obiło Wam się o uszy. Ja swoją przygodę z tą amerykańską pisarką zaczęłam lata temu, kiedy to z zapartym tchem biegałam do biblioteki, po kolejne jej dzieła.

„Przedsmak zła” jest książką poprzedzającą cykl o Maggie O’Dell – agentce FBI, która zyskała opinię wybitnej specjalistki od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców. W tych kilku pierwszych rozdziałach czuć klimat, który towarzyszy wszystkim napisanym przez Alex Kavę pozycjom. Czuję się zaintrygowana i wręcz nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła przeczytać książkę w całości.

Powieść zaczyna się momencie, gdy pewien mężczyzna w Hrabstwie Shenandoah w Wirginii przygotowuje się do polowania. Zależy mu na kuszy z maksymalną siłą naciągu, a że prawo nie jest tak restrykcyjne, jak w innych stanach, może sobie na to pozwolić. Swą pierwszą ofiarę ma już dawno upatrzoną. Następuje strzał. Pomarańczowe buty do bieganie nie były dobrym wyborem, sam ostrzegał przed tym ich właścicielkę. Maggie O’Dell zostaje zwerbowana do śledztwa i po raz pierwszy ma okazję przyjrzeć się wszystkiemu na żywo, a nie zza sterty zdjęć i raportów.

Muszę przyznać, że autorka umie zaciekawić czytelnika. Zostałam oderwana od lektury, w momencie, w którym moje zainteresowanie zostało rozbudzone. Pozostało mi cierpliwie czekać na możliwość dokończenia książki, ale już teraz wiem, że warto sięgnąć po tę pozycję.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Harper Collins

http://www.harpercollins.pl/

6 komentarzy:

 1. Mam tę serię w planach już od jakiegoś czasu i chciałabym w końcu się z nią zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale tak wiele dobrego czytałam o jej książkach, że koniecznie muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowiada się bardzo ciekawie, z chęcią bym po nią sięgnęła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem już po lekturze całej książki. To całkiem niezły thriller, tylko zakończenie troszeczke mnie rozczarowało. Pozdrawiam zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. jest na mojej liście do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).