29 mar 2018

Przedsmak zła - Alex Kava

 
Tytuł: Przedsmak zla 
Autor: Alex Kava
Wydawnictwo: Harper Collins
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 336
Premiera: 14.03.2018 r.
 
 
Maggie O’Dell, agentka która zyskała opinię wybitnej specjalistki od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców, po raz pierwszy ma okazję wyjść z biura i zobaczyć miejsce zbrodni na żywo, a nie tylko ze zdjęć. Zastaje tam zwisające ciało z poderżniętym gardłem, a obok niego pudełko z ciastem i ludzką wątrobą. Morderca tak naprawdę dopiero się rozkręca, chce ją zaszokować oraz nastraszyć. Bohaterka jest jednak tylko pozornie słaba i delikatna.

Alex Kava jest mistrzynią kryminałów oraz budowania napięcia. Znam się z autorką nie od dziś i miałam już okazję czytać kilka jej książek. Wszystko wydaje się dopracowane, jedynym minusem w „Przedsmaku zła” był dla mnie zbyt krótki punkt kulminacyjny. Po niezwalniającej akcji spodziewałam się czegoś więcej niż zaledwie paru stron zakończenia.

Książkę czyta się bardzo szybko i nie jest to jedynie zasługa krótkich rozdziałów oraz niezbyt dużej objętości. Powieść po prostu jest ciekawa i na pewno spodoba się miłośnikom gatunku.

Postaci występujących w tej pozycji jest całkiem sporo. Z samą agentką spotkałam się w innej serii. Jestem zaintrygowana cyklem, którego prequelem jest opisywany przeze mnie „Przedsmak zła”. Czytałam o nim wiele różnych opinii i zdecydowanie jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Maggie O’Dell.

W książce występuje narracja kilkuosobowa. Poznajemy historię z punktu widzenia FBI, samego mordercy, jak i też jednej z jego ofiar. Muszę przyznać, że spodobał mi się pomysł, w jaki sposób Kolekcjoner atakował ludzi, którzy byli dla niego zdobyczą. Bawił się ich niepokojem, próbą ucieczki i naiwnością. Nie jest on osobą głupią, każdy jego ruch jest przemyślany, dosłownie gra on na nosie służbom sprawiedliwości, nasycając się ich błądzeniem w miejscu.

Podsumowując: „Przedsmak zła”, jest prawdziwym przedsmakiem do tego, co czeka na czytelników w serii o Maggie O’Dell. To trzymający w napięciu kryminał, który nie skupia się wyłącznie wokół toczącego się śledztwa, ale również dyskretnie zagląda w życie prywatne bohaterów. Dynamiczna akcja oraz idealnie zbudowane napięcie sprawiają, że nie sposób oderwać się na moment od lektury. Polecam miłośnikom powieści z dreszczykiem oraz z agencją rządową w tle.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Harper Collins

http://www.harpercollins.pl/

9 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale bardzo chcę to zmienić, bo bardzo wiele dobrego czytałam o jej książkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zawiodłam się. Dobry thriller psychologiczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przygodę książkową z tą autorką miałam jakiś czas temu, już kilka lat minęło. Może czas odświeżyć tę znajomość? Kryminały w jej wydaniu smakują lekko inaczej. \K.

  https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś zdecydowanie dla mnie! uwielbiam kryminały i zagadkowe historie ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Twórczość pisarki jeszcze przede mną :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zdecydowałam się na ten tytuł, bo ostatnio Kava mnie zawiodła. A i agentkę Maggie lubię tak średnio. Może kiedyś trafię na nią w bibliotece i pożyczę, skoro jest całkiem całkiem. Btw ciasto i ludzka wątroba... aż mnie trochę zemdliło :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam zamiar zakupić :) Zwłaszcza, że czytałam dalsze części cyklu chyba do 10, później nie były już wydawane w tańszej wersji :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Może się skusze i przeczytam. Boskie zdjęcia :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).