5 gru 2018

Książki z szablonami. Owoce

 
Tytuł: Książki z szablonami. Owoce
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 10
Premiera:  21.03.2018 r.
 

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki zupełnie innej od wszystkich, jakie miałam do tej pory okazję recenzować, a mianowicie, w moje ręce wpadła książeczka dla najmłodszych dzieci. Jest to pozycja dla pociech w wieku od narodzenia do trzeciego roku życia, czyli wtedy kiedy wszystko jest dla nich obce i muszą uczyć się podstaw.

Ja mam akurat wersję z owocami, ale widziałam na stronie wydawnictwa z tej serii jeszcze warzywa, kształty i kolory. Warto pokazywać dziecku takie pozycje, czytać wraz z nim zawarty w nim krótki opis oraz tłumaczyć, co znajduje się na obrazku. To zadziwiające jak szybko brzdące przyswajają wiedzę i potrafią odpowiedzieć poprawnie na pytanie: „A co to?”. Jest to doskonała nauka przez zabawę. Według mnie warto zmniejszyć ilość czasu przeznaczonego na oglądanie bajek, na rzecz spędzenia go z dzieckiem przy kolorowych książeczkach.


W pozycji tej ukazane są jabłka, banany, gruszki, cytryny i truskawki. Każda strona ma szablon do odczepienia, pod którym znajduje się miejsce do malowania. Owoce można wyciągać, obrysowywać, tworzyć magnesy na lodówkę lub wykorzystać je w inny kreatywny sposób.

Książeczka jest kolorowa, a strony twarde oraz solidne, więc niełatwo będzie ją zniszczyć. Nie ma w niej małych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla brzdąców. Jest kolorowa, a ilustracje Ilony Brydak są miłe dla oczu. Gorąco zachęcam Was do zakupu tej pozycji, a jeśli myślicie o innej tematyce, to koniecznie zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Zielona Sowa, oferuje ono wiele zróżnicowanych pozycji, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Portal jest funkcjonalny i jestem pewna, że znajdziecie tam to, czego szukacie!Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:

http://www.zielonasowa.pl/


11 komentarzy:

 1. Kiedy mój chrześniak był taki mały brzdąc, to też mu kupowałam taki książeczki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książeczki są idealne dla najmłodszych. Kupowałam kiedyś podobne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla dziecka to rewelacyjny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, najważniejsze, że kolorowe i dydaktyczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będę miała dzieci, to zapewnię im mnóstwo takich wspaniałych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasza bratanica jest jeszcze za mała na takie książeczki ale musimy o niej pamiętać na przyszłość bo mała rośnie zdecydowanie za szybko :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna sprawa, może jeszcze zdążę uzupełnić prezent pod choinkę dla jednego małego człowieka:)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).