16 sty 2018

Suka śmieje się ostatnia - Madame Connasse

 
Tytuł: Suka śmieje się ostatnia
Autor: Madame Connasse
Wydawnictwo: Feeria 
Gatunek: rozrywkowa
Liczba stron: 288
Premiera: 17.01.2018
 
 
Podoba mi się ta książeczka! Ależ się przy niej uśmiałam, poprawiając humor również mojemu mężowi i znajomym. Oczywiście należy ją traktować z przymrużeniem oka. Nie wiem jak Wy, ale wewnątrz mnie tkwi taka stereotypowa „suka”, która czasem próbuje dojść do głosu, a że jestem nerwową osobą, to dosyć często z sympatycznej, opanowanej osoby staje się wredną zołzą, ale jak to napisała Madame Connasse: „Złośliwa kobieta to zdrowa kobieta. Więc ciesz się ze mną, bo jestem w formie!”

Jeśli lubicie internetowe memy, na portalach społecznościowych śledzicie strony poświęcone żartom oraz ironicznym tekstom, nie możecie się oderwać od Kwejka czy Demotywatorów, to ta pozycja na pewno się Wam spodoba.  Jest to lektura na dosłownie pół godziny przy kawce, które możemy potraktować jako chwilę tylko i wyłącznie dla siebie. Do cytatów można oczywiście wracać, na przykład losując przypadkową stronę każdego dnia. Mnie do głowy przyszedł pomysł, by wypełnić nimi kalendarz mojej przyjaciółki oraz zalecić jej, by nie wybiegała z czytaniem w przód.

My mamy Panią Bukową, a Francuzi mają Panią Connasse, czyli Panią Sukę. Każda kobieta powinna zaczynać dzień z jej celnymi ripostami. Wszystkie mądrości życiowe skłaniają do picia wina, uprawiania dużo seksu, unikania ludzi (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci) pracy oraz sportu i jedzenia słodyczy. To by było życie idealne, co nie? Od dzisiaj to będzie moja życiowa mantra. Polecam, książka jest bardzo zabawna!


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Feeria

http://wydawnictwofeeria.pl/pl/images/logo.png

11 komentarzy:

 1. książka wydaje się być fajna, jednak ja jeśli już się zabieram za książkę to zdecydowanie wolę grubsze tomy :)

  zapraszam również do mnie na nowy wpis :)
  https://pani-blondynka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zbieram listę zabawnych opowieści, które potrafią poprawić nastrój. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygujący tytuł, brzmi ciekawie. Zastanowię się, czy przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię memy, a te celne zabawne cytaty na pewno by mi się spodobały:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytul mnie zaintrygiwal a po tym co niej przeczxytalam nasywa mi sie na mysl jedna osobka, ktora koniecznie musi powyzsza ksiazke dostac ode mnie w prezencie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się zabawnie :) Dla takiej "luźnej" książki mogłybyśmy poświęcić trochę czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Panią Bukową, muszę zerknąć na tą pozycję!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).