17 lis 2021

Paddington daje radę - Michael Bond

 


Tytuł: Paddington daje radę

Autor: Michael Bond

Wydawnictwo: Znak

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 160

Premiera: 15.09.2021 r.

 


Miś Paddington jest niedźwiadkiem, który wyglądem przypomina bardziej pluszaka niż zwierze. Ponad sześćdziesiąt lat temu Michael Bond stworzył tę postać, zainspirowany maskotką, która leżała samotnie na półce jednego z londyńskich sklepów, a którą to podarował swojej żonie.

Paddington podróżował z Peru do Londynu na gapę. Przy sobie miał jedynie walizkę ze słoikiem marmolady oraz sfatygowany, stary kapelusz. Państwo Brown znaleźli go na stacji kolejowej, po której otrzymał on imię. Po krótkiej rozmowie Henry i Mary postanowili przygarnąć go. Razem z nimi i ich dziećmi czekała na niego cała masa przygód.

Nasz tytułowy miś jest uroczym, głupiutkim i rozczulającym stworzeniem. Bez przerwy ładuje się w tarapaty, ale zawsze udaje mu się jakoś spać na cztery łapy i uniknąć problemu. Zapewne przyczyną tego stanu rzeczy jest jego niewątpliwy urok osobisty. Choć gdy Paddington chce pomagać, a wychodzi z tego wielki bałagan lub gdy przy prostych czynnościach, sprawia problemy, bez przerwy się gubi oraz niczego nie rozumie, to wszyscy wybaczają mu błędy i bardzo go kochają.

Tak naprawdę myślę, że Misia Paddingtona nie trzeba Wam przedstawiać, każdy kiedyś zetknął się z tą postacią, albo chociażby o niej słyszał. Książka, którą Wam prezentuje, jest zbiorem ciekawych opowieści z życia Państwa Brown. Czytelnik może z niej między innymi dowiedzieć się, jakie rzeczy przytrafiły się niedźwiadkowi na pikniku, co wylicytował na aukcji, jak powstała gigantyczna kluska oraz jak świętował swoje urodziny. Historyjki są krótkie, ale wciągające, zabawne i pouczające. Jeśli macie dzieci, to ta przepięknie wydana książeczka będzie dla nich odpowiednim prezentem. Prócz treści w pozycji tej znajdziemy ciekawe ilustracje autorstwa Peggy Fortnum, które ucieszą oczy małych milusińskich.

„Miś zwany Paddington”, to klasyka w nowym wydaniu. Takimi książkami warto szerzyć czytelnictwo wśród dzieci. Zachęcam do sięgnięcia po nią i jako ciekawostkę dodam jeszcze, że o tej postaci powstały dwa filmy w reżyserii Paula Kinga.


Post powstał przy współpracy z:

9 komentarzy:

 1. Miś Paddinton jest super. Te książeczki są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach Misio, dawno o nim nie czytałem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie powinnam oceniać książki po okładce, niemniej jednak ta baaardzo przyciąga moją uwagę, jest taka hm... rozczulająca :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wracać do przygód tego misia wspólnie z moimi siostrzeńcami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Boi bracia bardzo lubią filmowego Paddingtona! A myślę, że książkową wersją zainteresujemy się wszyscy ;>

  OdpowiedzUsuń
 6. To mam już pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma to jak niegrzeczny miś. :) biedaczek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki prezentują się pięknie, aż chce się je od razu kupić na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).