21 mar 2019

Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa - Dimitris Chassapakis


Tytuł: Dziennik 29. Interaktywna gra książkowa
Autor: Dimitris Chassapakis
Wydawnictwo: FoxGames
Gatunek: zagadki/łamigłówki
Liczba stron: 144
Premiera: 13.03.2019 r.Lubicie rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i łamigłówki? Tak? To dobrze się składa, ponieważ przychodzę do Was z niezwykle ciekawą pozycją. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałam.

Pewni naukowcy natrafili na ślad obcej cywilizacji. Przez dwadzieścia osiem tygodni ich badania nie przynosiły żadnych efektów, natomiast w dwudziestym dziewiątym zniknęli, a po nich pozostał jedynie dziennik, który zawiera zaszyfrowane informacje. Naszym zadaniem jest rozszyfrować ich notatki i dowiedzieć się, co takiego się wydarzyło.


„Dziennik 29”, to interaktywna gra książkowa, która składa się z sześćdziesięciu trzech zagadek o różnym poziomie trudności. W zasadzie wszystkie je da się rozwiązać, korzystając z logiki i dając sobie czas do namysłu. Niektóre łamigłówki zajmowały mi dosłownie dwie minuty, a niektóre kilka dni. Istnieje możliwość skorzystania z podpowiedzi znajdujących się na stronie. Początkowo, gdy szło mi dobrze, zdecydowanie stwierdziłam, że nie będę tam zaglądać, jednak parę razy zdarzyło mi się złamać dane sobie słowo. Można również odczytać gotowe rozwiązanie, ale co to za zabawa, gdy wszystko mamy podane na tacy? Wolałam męczyć się, utknąć w miejscu, niż pójść na łatwiznę. Radość, gdy uda się samodzielnie rozwiązać zagadkę, jest niezwykle satysfakcjonująca.

Każda zagadka posiada swój link, w którym znajduje się miejsce na podanie rozwiązania. Można go wpisać, wchodząc w przeglądarkę lub poprzez zeskanowanie kodu QR. Jeśli podamy poprawną odpowiedź, zostaniemy przekierowani na stronę zawierającą klucz, który należy wpisać w odpowiednim miejscu w książce. Jeśli zaś podaliśmy błędną odpowiedź, po prostu zostajemy poinformowani o tym, by próbować dalej.


Pozycja ta została pięknie wydana. Czarna, twarda, minimalistyczna oprawa ze srebrnymi literami przyciąga wzrok. W środku prezentuje się również ciekawie. Strony z zagadkami stylizowane są na często dotykany, używany dziennik. Na jego końcu znajduje się parę stron przeznaczonych na notatki, ponieważ niekiedy do rozwiązania łamigłówki potrzebujemy kartki i ołówka.

„Dziennik 29” jest idealną opcją na spędzenie ciekawego wieczoru z całą rodziną. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy zrobi się „burzę mózgów” oraz spojrzy na każdą stronę z różnych perspektyw, niż gdy próbuje się je rozwikłać w pojedynkę, choć tak naprawdę wystarczy wpaść na dobry trop, by je rozpracować. Polecam!


Za możliwość zabawy serdecznie dziękuję:

http://foxgames.pl/

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu. Nie słyszałam wcześniej o tej grze.

  OdpowiedzUsuń
 2. lepsze to niż granie na komputerze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością fajne i ciekawe ale jednak szkoda, że trzeba przy niej korzystać z komputera lub aplikacji - wolałabym taką ksiązkę ale bez owej konieczności

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam już tą książkę i zainteresowała mnie bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa opcja, ale raczej nie będę się rozglądać za ta grą książkową ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetny pomysł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam wszelkiego rodzaju zadania i łamigłówki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubimy gry, a tej jeszcze nie znam. Wydaje się ciekawa :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi świetnie, lubię takie niekonwencjonalne książki;) "Dziennik 29" ciekawi mnie tym bardziej, że ostatnio polubiliśmy z mężem rozwiązywanie zagadek logicznych - taka książka mogłaby być dla nas dobrym wyborem;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe! Brzmi jak zagadka z escape game, w które lubimy bawić się rodzinnie gdy tylko uda nam się spotkać ;))

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).