14 wrz 2018

Tappi i poziomkowa przygoda - gra planszowa

 
Tytuł: Tappi i poziomkowa przygoda
Wydawca: Zielona Sowa
Ilustracje: Marta Kurczewska
Autor: Anna Sobich-Kamińska
Data premiery: 07.2018
Cena: 49,90 zł

 
Pewnie Was to zdziwi, ale dziś nie przychodzę z recenzją książkową. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zielona Sowa mieliśmy okazję przetestować, a jednocześnie wyśmienicie się bawić przy grze „Tappi i poziomkowa przygoda”. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale będzie ona odpowiednia dla całej rodziny. W zabawie może uczestniczyć od 3 do 5 graczy. Przeciętna rozgrywka trwa około pół godziny.

W opakowaniu znajduje się:
- dwustronna plansza
- figurki 3 bohaterów
- 5 pionków
- kostka
- 8 żetonów z deskami i 96 z poziomkami
- 5 składanych choinek
- elementy dekoracyjne
- instrukcja obsługi

I przygoda
Celem gry jest posadzenie jednego drzewa, naprawienie jednego mostu i zebranie pięciu poziomek. Wygrywa gracz, który wykona te zadania jako pierwszy.

 

 
II przygoda
Zwycięzcą jest osoba, która uzbiera najwięcej poziomek. Gra kończy się w momencie, gdy wszyscy gracze dotrą na metę.  Pierwszy gracz, który tego dokona otrzymuje dodatkowo 3 poziomki. 
 


 
W instrukcji szczegółowo zostały wyjaśnione zasady obu gier. Każde pole na planszy jest opisane i nie ma możliwości pomyłki. Jeśli dziecko ma problem ze zrozumieniem, zawsze może poprosić o pomoc osobę dorosłą, a dorosły może posiłkować się instrukcją. W pierwszej grze podoba mi się możliwość przesuwania pionków w dowolnym kierunku oraz przechodzenie przez mosty, pod warunkiem, że są one uprzednio naprawione. W drugiej przygodzie natomiast fajne jest to, że ten kto pierwszy dotrze na metę nie koniecznie wygrywa rozgrywkę, liczy się to, kto ma więcej poziomek.

Gry są pięknie wykonane, a ich elementy trwałe. Ciężko odwrócić wzrok od nasyconych kolorów znajdujących się na planszy. Uważam, że gry są ciekawą alternatywą  do spędzenia wolnego czasu przez dzieci. W dobie XXI wieku, kiedy to rządzą smartfony i tablety, nie można zapomnieć o tradycyjnych zabawach. Ja przetestowałam „Tappi i poziomkowa przygoda” z dzieciakami znajomych. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.


A czy Wy znacie sympatycznego wikinga Tappiego? Tego bohatera możecie poznać nie tylko dzięki opisywanej przeze mnie grze, ale również spotkać go możecie w książkach Marcina Mortki.  Za możliwość przetestowania gry serdecznie dziękuję:

http://www.zielonasowa.pl/

7 komentarzy:

 1. Fajny sposób na spędzenie długich jesienno-zimowych wieczorów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie fajne gry. Na tę porę roku wręcz idealne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna gra :). Dałam córeczce kuzyna wersję urodzinową i była zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale urocze te papierowe zwierzątka! :D Jest i lisek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam gry planszowe, ale ta jest chyba raczej skierowana do młodych odbiorców, gry całą rodziną wraz z dziećmi. Albo po prostu to nie do końca moje klimaty. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko, jakie cudo! Proste, kolorowe i zajmujące czas. W sam raz dla dzieciaków na te jesienne i zimowe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).