2 kwi 2021

To twoj dom Tosiu - Linda Chapman


Tytuł: To twój dom Tosiu

Autor: Linda Chapman

Wydawnictwo: Wilga

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 112

Premiera: 24.03.2021 r.


Dziewięcioletnie bliźniaki: Gabrysia i Jacek zajmują się znajdywaniem nowych domów dla psów i kotów, których nikt nie chce. Ich mama prowadzi hotel dla zwierząt, więc miłość do wszystkich istot, jak widać, odziedziczyli po niej. Pewnego dnia pod ich opiekę trafia suczka Tosia. Ten szczeniaczek ma w sobie mnóstwo energii i lubi broić. Zadaniem dzieciaków, jest odnalezienie kogoś, komu nie będzie przeszkadzał temperament pieska. Zdaje się, że mają na oku kogoś, ale sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłaby się wydawać.

Uwielbiam takie empatyczne książki dla najmłodszych czytelników. „To Twój dom Tosiu” uczy szacunku do czworonożnych przyjaciół, a do tego przemyca wiedzę na temat tego, jak powinno się opiekować psem, na przykład, że powinien on mieć zawsze dostęp do świeżej wody, aby przestał na nas skakać, powinniśmy go ignorować i że powinien mieć on zawsze przyczepiony do obroży identyfikator. Na końcu znajduje się test wiedzy oraz kilka ciekawostek na temat rasy Cockapoo. Jestem dorosła, a również dowiedziałam się czegoś nowego. Nie wiedziałam, że jest to połączenie cocker spaniela z pudlem.

Bliźniacy są sympatycznymi postaciami. Łatwo zawierają przyjaźnie, mają wielkie serce i podejście do zwierząt. Nie lubią kiedy ktoś wyrządza komuś krzywdę, zwłaszcza słabszym od siebie, bezbronnym psom oraz kotom. Gdy dorosną, chcą pracować w zawodzie związanym z nimi. Kiedy w ich klasie pojawia się nowa uczennica, szybko łapią z nią wspólny język. Takie dzieci, to prawdziwy skarb.

Warto sięgać po takie pozycje, by od najmłodszych lat zaszczepiać w naszych pociechach ważne wartości. Obawiam się tylko, że po skończonej lekturze, dzieci będą chciały adoptować jakiegoś futrzastego przyjaciela, a jak wiadomo, nie wszyscy chcą i mogą sobie na to pozwolić.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:24 komentarze:

 1. Ale piękny piesek na okładce, na pewno spodoba się ta książka wielu dzieciom;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że takie pozycje książkowe są wydawane. Będę miała na uwadze tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno warto uczyć empatii od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piekna okładka. Ciekawa książeczka

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wartościowa książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocza i wartościowa książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda. Jeśli ma się dzieci, to najlepiej od najmłodszych lat przekazywać im te dobre wartości. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio chłonę takie propozycje, bo Junior czyta jak oszalały, więc muszę dostarczać mu regularnie paliwa do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja siostra kiedyś często sięgała po podobne książeczki, a ja zawsze czytałam razem z nią. Aż szkoda, że już trochę z nich wyrosła hihi

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla dzieci to na pewno świetna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno spodoba się wielu dzieciakom!

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudownie, uwielbiam tytuły, które uczą empatii już najmłodszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam książeczki ze zwierzętami.

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi bardzo dobrze. Uczenie dzieci jak postępować ze zwierzętami jest ważne. Mam taką kuzynkę, która non stop nosi kota, głaszcze go, ciągnie za ogon i kot się jej boi. Jak przyjeżdżam, to ten sam kot się do mnie łasi, a ona się obraża. Tłumaczenie jej nic nie daje, bo matka pozwala, by tak traktowała zwierzę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Cieszę się, że takie książeczki powstają :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wartościowa publikacja, którą warto polecać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Okładka mnie oczarowała :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię takie urocze książeczki, warto czytać dzieciom takie publikacje. ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).