7 kwi 2021

Młody inżynier. Notatnik - Eddie Reynolds


Tytuł: Młody inżynier. Notatnik

Autor: Eddie Reynolds

Wydawnictwo: Wilga

Gatunek: literatura popularnonaukowa dla dzieci / ćwiczenia

Liczba stron: 80

Premiera:

24.03.2021 r.


Ta książka przeznaczona jest dla dzieci, które wykazują zamiłowanie do technologii, informatyki, budowy maszyn, myślę, że takie sprawy bardziej interesują chłopców, ale niekoniecznie. Ja w dzieciństwie bawiłam się samochodami, a nie lalkami, tak jak większość dziewczynek w moim wieku, więc nie można generalizować. Założeniem jest pokazanie młodym umysłom chętnym do nauki, myślenia tak, jak inżynierowie.


W środku znajdziemy mnóstwo różnych zadań, na przykład rysowanie brył, wymyślanie nowych wynalazków lub ulepszanie tych istniejących, są tu również różne zgadywanki, ciekawostki, eksperymenty. Zadania są dosyć trudne, przy niektórych trzeba się dłużej zastanowić. Na stronie wydawnictwa jest napisane, że jest to pozycja dla czytelników w wieku od sześciu do dwunastu lat, ja jednak obstawałabym przy tych starszych rocznikach, choć w razie trudności, zawsze można poprosić o pomoc rodziców. Myślę, że to super pomysł na spędzenie wspólnie czasu, a jak już dorośli nie dadzą rady, to z tyłu są rozwiązania niektórych ćwiczeń.

Podoba mi się to, że notes nie ma formy typowego podręcznika. Jest kolorowy, pełny obrazków, miejsc do rysowania, jego forma jest typowo dziecięca. Myślę, że młodzi czytelnicy chętniej sięgną po coś, co przyciąga wzrok. Cieszę się, że powstają pozycje, które bawią i uczą, a pod przykrywką rozrywki przemycają cenną wiedzę.

Warto zachować pomysły naszych pociech, spisane na stronach tej książki i po latach do niej wrócić. Myślę, że będzie to dobra okazja do powspominania lub pośmiania się, gdyż jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kto wie, może ta pozycja sprawi, że ktoś wybierze w życiu zawód inżyniera i będzie na przykład budował mosty, pisał programy komputerowe lub tworzył ulepszone formy leczenia? Ja całym sercem polecam Wam tę książkę. To doskonały pomysł na prezent, ćwiczy kreatywność, spostrzegawczość i wyobraźnię, a przy tym również uczy.Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:


11 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowa, na pewno spodoba się wielu dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pozycja. I bawi i uczy, więc jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla dzieci to bardzo rozwijająca książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama z chęcią bym go wypełniła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubie tego typu książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książeczka, ale już nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Spodoba sie nie tylko dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to dobra rozgrzewka dla inżynierów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele można się nauczyć z takich książek 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie książki są super, gdy ważna wiedza przekazana jest w rzetelny sposób.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).