Strony

10 lis 2015

Szczęście do wzięcia - Jason F. Wright

 Tytuł: Szczęście do wizęcia
Autor: Jason F. Wright
Wydawnictwo: WAM
Gatunek: Literatura piękna
Liczba stron: 168
Premiera: 21.10.2015 r.
10/10

„Szczęście do wzięcia” to książka, którą można przeczytać w godzinę lub dwie. Mimo swej małej objętości porusza dogłębnie pozostawiając w sercu zadumę i żal, że tę niezwykłą lekturę ma się już za sobą. Jest idealna zwłaszcza na chłodne, jesienne wieczory. Bez żadnych wątpliwości trafia na listę moich ulubionych pozycji. Akcja fabuły otoczona jest swoistą magią. Uczy tego, że nawet mały gest, wyciągnięcie do kogoś pomocnej dłoni może zdziałać cuda. Hope – bohaterka opowieści jest młodą, dobrze prosperującą dziennikarką. Marzy o napisaniu reportażu, który ukaże się na pierwszej stronie gazety. Pewnego dnia zostaje obdarowana niezwykłym prezentem. Zaintrygowana zaczyna poszukiwać informacji na ten temat. Znajduje osoby, które zostały obdarzone tak samo jak ona. Trafia również na rodzinę, która przekazuje jej niezwykłą historię.

Swoją prostotą i ważnym przekazem książka sprawiła, że prócz zdobycia mego serca  zainspirowała mnie również do działania. Podobnie jak bohaterzy, chcę dzielić się szczęściem i pomóc osobom potrzebującym. Mam do tego okazję, gdyż wraz z promocją powieści ruszyła akcja o tym samym tytule. Polega ona na wsparciu czytelnictwa wśród osób niewidomych. Dla wielu ludzi czytanie jest nie tylko pasją, ale również nieodłączną częścią życia. Pomyślcie jakie smutne byłoby to, gdybyście z jakichś powodów musieli zaprzestać robienia tego co lubicie najbardziej. Koszt wyprodukowania książki w języku Braille’a jest ogromny. Wydawnictwo WAM zaproponowało by do Bożego Narodzenia odkładać niewielkie kwoty, na przykład drobne, które zostały z zakupów,  a następnie wpłacić je na konto Stowarzyszenia Nadzieja.  Oprócz wpłaconych datków wydawnictwo wesprze ośrodek kwotą w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na zakup książek dla osób niewidomych.

Jason E. Wright jest pisarzem, dziennikarzem, mówcą motywacyjnym oraz autorem kilkunastu pozycji znajdujących się na listach bestsellerów New York Timesa oraz Wall Street Journal. Prawa do ekranizacji „Szczęścia do wzięcia”  zakupił reżyser – Kieth Merrill.

Opisywana przeze mnie pozycja, mówi nie tylko o pięknej bożonarodzeniowej tradycji, ale także o tym jak ważna jest rodzina, dążenie do wyznaczonych celów i pomoc potrzebującym. To pełna ciepła książka, z gatunku tych pozostających w pamięci na długo. Serdecznie polecam wszystkim bez wyjątku do zapoznania się z nią i do wzięcia udziału w akcji wspierającej czytelnictwo wśród niewidomych. 

Wyzwania czytelnicze:
Przeczytam tyle ile mam wzrostu: (łącznie 191 cm i 8 mm na 161cm)


 

nr konta Stowarzyszenia Nadzieja:  15 1240 4461 1111 0000 4661 0607

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM
http://www.wydawnictwowam.pl/


14 komentarzy:

 1. Niewiele zdradziłaś z fabuły, ale to chyba jedna z tych książek, którą trzeba odkryć, nie da się jej po prostu streścić...
  Akcja pomocy bardzo piękna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki był mój cel. Nie chciałam za dużo zdradzać :)

   Usuń
 2. Akcja jest naprawdę świetna, sama się w nią bardzo zaangażowałam i mam nadzieję, że wspólne uda nam się zebrać jak najwięcej pieniędzy dla tych dzieci;)
  A co do książki to zgadzam się z Tobą w stu procentach, jest absolutnie magiczna. Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba przeczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że czuję się zachęcona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość tajemnicza ale takie właśnie lubimy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Akcja na prawdę świetna.
  Jeśli natomiast chodzi o książkę to mnir bardzo zaciekawiła. Zapowiada się tajemniczo, co mi się podoba. Aż jestem ciekawa jaki prezent dostała bohaterka i co wyniknie z jej poszukiwań.

  OdpowiedzUsuń
 6. O książce już słyszałam. Warto promować takie akcje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. akcja fajna i książka chwytająca za serce

  OdpowiedzUsuń
 8. Wartościowa akcja i ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba muszę przeczytać ;)

  Pozdrawiam, Martyna
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wysoka ocena mówi sama za siebie :) Będę musiała się rozejrzeć za książką :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta okładka mnie urzekła. A książka wydaje się być bardzo ciekawa, lubię te, które po przeczytaniu motywują do działania i są idealne na jesienne wieczory, ta na taką wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę poszukac.
  A inicjatywa wydawnictwa godna podziwu.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).