Strony

9 lis 2016

Umarły las - Tomasz Samojlik, Adam WajrakTytuł: Umarły las
Autor: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Wydawnictwo: Agora
Gatunek: Komiks
Liczba stron: 128
Premiera: 10.2016
Komiks Tomasza Samojlika i Adama Wajraka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Można się dowiedzieć z niego wielu ciekawych rzeczy, na przykład tego, że ptaki wolą lasy, w których występują martwe drzewa. Dziuple, grzyby, zgnilizna i korniki to dla nich prawdziwy raj. Autorzy kładą nacisk na to, że „umarły las” jest o wiele ciekawszy od wypielęgnowanych zalesień, w których nie można znaleźć krzty próchna.

Główny bohater – Triko, który jest dzięciołem trójpalczastym przybywa do tytułowego lasu. Podobno ma zostać w nim nowym szeryfem. Niestety większość ptaków jest mu nieprzechylna, a on sam nie wie co zrobić by zachęcić ich do siebie. Jego jedynym przyjacielem jest Bargiel – kowalik prowadzący sklepik kolonialny. Nasz funkcjonariusz sił porządkowych zostanie postawiony przed bardzo ważnym zadaniem.


Dzieciaki lubią komiksy. Sama jako dziecko skrzętnie zbierałam i zaczytywałam się w przygodach Kaczora Donalda i Supermana. To dzięki barwnym obrazkom, krótkim tekstom i szybkim akcjom zawdzięczają swój fenomen. „Umarły las” jest tym bardziej wartościowy, ponieważ w swej obrazkowej historii przekazuje warte uwagi informacje, poszerza wiedzę młodych czytelników i niesie za sobą morał. Każdy rozdział dodatkowo opatrzony został w krótkie i zwięzłe informacje odpowiadające na pytania dotyczące wiedzy o ptakach i drzewach. 


Bohaterzy są różnorodni i zabawni. Każdy w lesie pełni swoją rolę. Stworzeni zostali na wzór swoich oryginalnych odpowiedników, choć wiadomo, że nie można ich traktować zbyt dosłownie. Mamy do czynienia z sóweczką zwyczajną kolekcjonującą zdechłe myszy, gangiem puszczyków zwyczajnych, rozśpiewanym dzięciołem białogrzbietym oraz innymi ciekawymi postaciami. W ich pozornym bałaganie istnieje czysta harmonia. Tylko w takich warunkach mogą gromadzić nasiona, cieszyć się tłustymi larwami i zamieszkiwać dziuple. Jak na prawdziwy komiks przystało, nie zabrakło czarnych charakterów, których celem jest zniwelowanie istniejącego ładu. 


Gorąco polecam tę pozycję nie tylko młodym czytelnikom, ale również tym starszym. Ja osobiście bawiłam się znakomicie i z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód rezolutnego Triko. Książka będzie również doskonałą przygodą dla miłośników komiksów. Możecie ją bez obaw przekazać w ręce swych pociech. Pozycja ta łączy w sobie zabawę z nauką i będzie miłą rozrywką dla małych molików książkowych.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Portalowi eKulturalni

http://ekulturalni.pl/

11 komentarzy:

 1. Mojej córce by się bardzo podobał;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O jej! Słodka pozycja która mnie zaciekawiła. Chętnie poznam :-) Mam nadzieję, że podbije moje serce. W sumie juz dawno nie czytalam az tak dobrej lektury wzorowanej na komiks :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż nabrałam ochoty, żeby przeczytać jakiś komiks ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Komiksów raczej nie czytam, ale doceniam pióro pana Wajraka. Wierzę, że taka publikacja jest świetnym materiałem na prezent. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A niebawem Mikołaj, a moje dziecko uwielbia dostawać książki/komiksy. Może się zdecydujemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne rysunki i ciekawa treść.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna książka. Zapamiętam ją sobie żeby mieć na prezent :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Raczej nie przepadam za komiksami, ale jako dziecko regularnie je czytałam :D

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa! Warto zapamietać ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).