Strony

14 lut 2014

Czwartki w parku / Sklepik z niespodzianką - Lidka

Tytuł: Czwartki w parku
Autor: Hilary Boyd
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 400

Jeanie jest kobietą, której wiek dobija sześćdziesiątki. Wiedzie normalne przeciętne życie. Jest żoną, matką, babcią. Prowadzi sklep ze zdrową żywnością, który jest dla niej pasją, przez co uparcie nie chce zgodzić się na przejście na emeryturę. Wszystko zmienia się gdy pewnej nocy George - mąż bohaterki wychodzi z sypialni bez słowa wyjaśnienia i nigdy więcej do niej nie wraca. Mężczyzna przenosi się na kanapę, udając że nic się nie stało, wiedzie dotychczasowe życie. Jeanie czuję się zraniona, oszukana, zawiedziona. Po dziesięciu latach od zaistniałej sytuacji poznaje Raya - przystojnego mężczyznę, którego spotkała w czwartkowy dzień w parku będąc na spacerze ze swoją wnuczką Ellie. Mężczyzna jest kompletnym przeciwieństwem jej męża. Czy niewinne spotkania przerodzą się w coś więcej? Co było przyczyną zachowania Georga? Czy Jeanie w wieku sześćdziesięciu lat zapragnie przeciwstawić się i zmienić swój los? Książka odpowie na te pytania :)


Tytuł: Sklepik z niespodzianką - Lidka
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczb stron: 267

Sklepik z niespodzianką składa się z trzech części opowiadających o losie przyjaciółek: Pragnącej zostać matką pani weterynarz Lidce, prowadzącej sklepik z niespodzianką Bogusi i mającej kłopoty z wahaniami hormonalnymi radnej Adeli. Pierwsza część skupia się na pani doktor, która nie mając łatwej przeszłości, nie mogąc zajść w ciążę z mężem pijakiem zaczyna tracić nerwy. Ląduje w więzieniu za próbę porwania dziecka, którego później zostaje opiekunką gdy jego matka ląduje w szpitalu z wyczerpania. Akcja toczy się w miasteczku Pogodna nieopodal Koszalina. Dokąd zawiedzie Lidkę pragnienie bycia matką i miłość do małego Kajtka? Co stanie się z szanowaną panią weterynarz? Jakie trudności staną na drodze przyjaciółek? Sprawdźcie sami. Ja osobiście jestem ciekawa dalszych losów i muszę sobie sprawić kolejne części ;)PODPIS
Photobucket Photobucket Photobucket

6 komentarzy:

 1. Czuję, że takiej lektury teraz potrzebuję - lekkiej, łatwej, ciekawej. Czasami przychodzą takie dni, jak u mnie dziś, że najlepiej wypadałoby je przespać, ale można też spróbować jakoś odwrócić uwagę od problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się,zwłaszcza ta pierwsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio dużo słyszę o tych "Sklepikach". Coś musi w nich być, jakieś ciepło i wyrazistość przekazu, że ludzie tak chętnie po nie sięgają :)
  Miłych Walentynek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwszą książkę sięgnę z radością :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ostatnio jestem zaczytana w ,,Księżycu w nowiu" :)
  obserwuje i zapraszam na mój blog:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obie mnie zaciekawiły, a zwłaszcza "Czwartki w parku", jak uda mi się na nie trafić, to chętnie je przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).