Strony

19 kwi 2016

Miłość w czasach zagłady - Hanni Munzer

 

Tytuł: Miłość w czasie zagłady
Autor: Hanni Munzer
Wydawnictwo:  Insignis
Gatunek: literatura historyczna
Liczba stron: 488
Premiera: 30.03.2016


 Hani Munzer – autorka „Miłości w czasie zagłady” od najmłodszych lat cechowała się bogato rozwiniętą wyobraźnią. Z biegiem czasu przerodziła się z mola książkowego w pisarkę. W 2013 roku opublikowała swą pierwszą powieść pod tytułem „Rybacy dusz”, która okazała się doskonałym połączeniem romansu i thrillera. Po latach spędzonych w różnych miejscach obecnie na stałe przeniosła się z mężem i psem do Górnej Bawarii.

Młoda amerykanka Felicity – bohaterka „Miłości w czasie zagłady” podczas poszukiwań matki trafia do Rzymu, gdzie dzięki pomocy zaprzyjaźnionego zakonnika ma okazję poznać mroczną przeszłość swojej rodziny. Akcja powieści za pomocą tajemniczego pamiętnika przenosi się do końca lat trzydziestych ubiegłego wieku, prowadząc przez lata drugiej wojny światowej, po to by ostatecznie ponownie powrócić do czasów współczesnych. Dramatyczne wydarzenia rzuciły cień na życie całej rodziny.

Ostatnimi czasy intensywnie zaczytuję się w pozycjach, których akcja toczy się w czasach wojennych. Książki te są zawsze pouczające i można z nich wyciągnąć morał. „Miłość w czasach zagłady” jest kolejną doskonałą pozycją z tego gatunku. Klimatyczny charakter i niespodziewane zwroty akcji, to cechy przewodnie tej powieści. Już sama okładka zachęca do zapoznania się z mroczną historią rodziny Felicity.

Hanni Munzer przenosi czytelników do Rzymu, w którym duch przeszłości daje o sobie znać. Okazuje się, że wszystko, co główne bohaterki wiedziały o swoich przodkach, nie jest prawdziwe. Przedstawione losy wzruszają, bulwersują i intrygują. Nie tylko dla Marthy i Felicity podróż jest znacząca, jest ona również ważna dla czytelnika, który jest w stanie zaczytać się do tego stopnia, by na moment poczuć się jak gdyby samemu uczestniczył w wydarzeniach opisanych przez autorkę.

Głównymi bohaterkami są kobiety, które należą do czterech pokoleń tej samej rodziny. Każda z nich jest silna i odważna. Mimo tego, iż posiadają zupełnie inne charaktery, łączy je miłość do bliskich oraz walka o nich do samego końca. Ich postacie zostały bardzo dobrze nakreślone. Spodobała mi się determinacja oraz nieszablonowe zachowanie, które je cechuje. Zdecydowanie przyjemniej czyta się o walecznych damach, niż zagubionych, nieporadnych „sierotkach”. Czuje, że mogłabym się zaprzyjaźnić z Felicity, Marthą, Deborah i Elisabeth.

Gorąco zachęcam do przeczytania powieści. Może się ona spodobać również osobom, które tak jak ja nie przepadają za literaturą historyczną. Mimo lekkości pióra autorki i formy, która wpływa na szybkość czytania, porusza ona bardzo trudne tematy. Czytelnik ma okazję poznać czasy, za które nasi przodkowie przelali krew. Warto zgłębiać dzieje tamtego okresu. Nawet jeśli przedstawiają fikcyjną historię, to zawsze zawierają nutę prawdziwych wojennych realiów. W przyszłości ma powstać serial oparty na książce. Z całą pewnością go obejrzę.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję portalowi eKulturalni.pl
http://ekulturalni.pl/Stronag%C5%82%C3%B3wna.aspx

20 komentarzy:

 1. ooooo, zainteresowałaś mnie tą książką. sama lubię powieści historyczne, szczególnie toczące się właśnie w okresie belle epoque oraz czasach wojennych więc z pewnością po nią sięgnę kiedy uda mi się ją gdzieś zdobyć. tym bardziej, że tego typu książek toczących się we Włoszech jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wraz z pamiętnikiem akcja przenosi się do Niemiec o czym zapomniałam wspomnieć :)

   Usuń
  2. oj, trochę szkoda, że to nie wojenne Włochy, ale tak czy siak z pewnością ją przeczytam :)

   Usuń
 2. Z chęcią siegne po tę pozycję. Lubię książki które dotyczą przeszłości, często są pouczające i zmuszające do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 3. coś słyszałam o tej pozycji ale nie porwała mnie na tyle by czytnąć:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę przeczytać tę książkę.Na razie jestem w fazie ubiegania się o nią w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 5. To muszę prędko przeczytać, żeby zdążyć przed pojawieniem się serialu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się świetnie, muszę przeczytać :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niespodziewane zwroty akcji mnie bardzo przyciągają.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książkę mam w planie. Historię bardzo lubię, więc tym bardziej książka dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam już tę książkę na swojej liście. Czuję, że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książki w klimatach wojennych mają swój urok. Bardzo chętnie byśmy po nią sięgnęły :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie przepadam za książkami historycznymi, ale te o tematyce wojennej są wyjątkiem. Ciekawią mnie takie powieści, więc myślę, że przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym przeczytać. Myślę, że by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za historycznymi książkami, więc raczej po nią nie sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię książki, których akcja dzieje się w czasach wojennych, chętnie sięgnę po tę propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nauczyciel swego czasu pożyczył mi ową książkę i przyznam, ze bardzo spodobała mi się ta lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Już kiedyś słyszałam o tej książce, ale nie potrafię znaleźć czasu na przeczytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Płakałabym przy tym jak bóbr.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).