28 maj 2021

Będziesz tego żałować - Alicja Sinicka


 

Tytuł: Będziesz tego żałować

Autor: Alicja Sinicka

Wydawnictwo: Kobiece

Gatunek: thriller

Liczba stron: 360

Premiera: 19.05.2021 r.

 


Po tym, jak na przyjaciółkę Igi napadł jakiś mężczyzna, a ona zakończyła swój związek, kobieta przestała czuć się bezpiecznie. Kiedy dostaje możliwość zamieszkania na luksusowym, strzeżonym osiedlu, postanawia się tam przenieść. Zasady panujące w tym miejscu nieco ją dziwią, ale mimo to, nie zraża się do tej ekscentrycznej społeczności. Po okresie próbnym reguły stają się jeszcze dziwniejsze. Czy rzeczywiście Osiedle Marzeń jest schronieniem, czy pułapką?

Książki Alicji Sinickiej biorę w ciemno, przeczytałam prawie wszystkie i za każdym razem zachwycam się dobrze dopracowana intrygą, klimatem oraz zakończeniem, którego się nie spodziewam. „Będziesz tego żałować” jest dobrze skonstruowanym thrillerem psychologicznym, który wprowadza czytelnika w niepokojący nastrój. Niby nic szczególnego się nie dzieje, a jednak nie do końca wszystko gra. Gwarantuję Wam, że jak zaczniecie ją czytać, nie będziecie się mogli od niej oderwać.

Iga jest zwyczajną, przeciętną kobietą, która po tym, jak ktoś zostawia jej dziwne wiadomości, szuka jedynie spokoju. Osiedle Marzeń wydaje się być dla niej wybawieniem, ale jednocześnie odcina ją od reszty świata. Zmienia przyjaciół, zaczyna pracować zadanie, zakupy robi przez Internet, ale czy na pewno jest teraz szczęśliwa? Poznajemy również jej znajomych. Ania, która w drodze do niej została napadnięta, nie pamięta ostatnich chwil przed tym traumatycznym zdarzeniem, oddala się od Igi, tak jakby to ona była wszystkiemu winna. Wojtek jest jedyną osobą, na którą może liczyć, ale on też schodzi na dalszy plan. Teraz istnieje tylko jej nowy chłopak Adrian i inni mieszkańcy osiedla.

Chcielibyście żyć w miejscu, gdzie nie można chodzić w piżamie dłużej niż do dziesiątej rano? Gdzie nie można mieć dzieci, a każdy mieszkaniec musi mieć partnera lub musi się zobowiązać do znalezienia go w określonym czasie? Gdzie na piętrze znajdują się tajemnicze pokoje, do których możesz trafić za łamanie zasad dotyczących czasu, szacunku i kłamstwa? Jesteście zaintrygowani? Chcielibyście dowiedzieć się, co znajduje się w tych pokojach? Koniecznie sięgnijcie po książkę!

„Będziesz tego żałować” ma w sobie wszystko, czego oczekuję od dobrego thrillera. Autorka stopniuje czytelnikowi napięcie, by na zakończenie wbić go w przysłowiowy fotel. Kiedy po skończonej lekturze nie mogę przestać myśleć o danej książce, to wiem, że była ona warta uwagi. Zazdroszczę tym, którzy powieść mają dopiero przed sobą, tymczasem czekam cierpliwie na kolejny tom serii i już dziś wiem, że się nie zawiodę.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:17 komentarzy:

 1. Z pewnością jest to książka, którą będę chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka w moim typie, chciałabym ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. I na taki thriller ostatnio mam wielką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko! Zwariowałabym na takim osiedlu, więc z góry odpada. Wolę Tę swoją norkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiła mnie ta książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jeszcze nie skończyłam Służącej tej autorki. Może w przyszłości się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Thrillery... czasami warto się chwile bać. Ciekawe co tym razem zaserwowała autorka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam już jedną książkę tej autorki i z chęcią sięgnę po kolejną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę bardzo chciałabym poznać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale widzę że mam co nadrabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo się o niej teraz słyszy. Sama mam chrapkę na nią.

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszę o niej od pewnego czasu. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam thrillery, zapisuję tytuł ❤

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię książki autorki, więc tę też na pewno przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. ale mi narobiłaś literackiego smaka na ową lekturę:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja bym się bał zajrzeć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam serdecznie ♡
  Brzmi ciekawie, chętnie ją przeczytam :) Wspaniała recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).