24 sie 2022

Wybór damy - Kitty Curran, Larissa Zageris

 

 

Tytuł: Wybór damy

Autor: Kitty Curran, Larissa Zageris

Wydawnictwo: Insignis

Gatunek: interaktywny romans historyczny

Liczba stron: 464

Premiera: 13.07.2022 r.

 


Wybór damy”, to pierwsza tego typu książka, z jaką miałam do czynienia. Jest to powieść interaktywna, a więc to my wcielamy się w główną postać i podejmujemy decyzje, jak ma potoczyć się fabuła. Jest to romans historyczny, w którym mamy dwieście pięćdziesiąt możliwych wyborów oraz dwadzieścia trzy rozwiązania. Więc możemy przy jednej pozycji poznać wiele różnych fabuł. Wszystko zależy od naszych decyzji.

Nie ukrywam, że sama treść nie powala na łopatki, jednak największą zaletą powieści jest frajda z możliwości wcielenia się w pannę żyjącą w dziewiętnastym wieku, która jest biedna, ale odważna. Moja historia rozpoczęła się na balu u boku przystojnego, pracowitego, kochającego konie szkockiego górala, z którym postanowiłam ratować sieroty i stać się ich nauczycielką. Nie zdradzę Wam, jak potoczyły się moje losy, ale Wy sami możecie sprawdzić, jak potoczą się Wasze.

Jeśli nie przypadnie Wam do gustu wspomniany przeze mnie kapitan Angusie MacTaggar, to może zainteresuje Was dowcipny baron Benedict Granvill, albo przyzwoity człowiek, który zamienił się w szaleńca, bo taki właśnie jest lord Garraway Craven? Ja koniecznie muszę jeszcze raz przeżyć tę historię, tylko dokonując innych wyborów. Pamiętajcie jednak, by to wszystko miało sens, musicie być uczciwi i wędrować po stronach, które podpowiada Wam intuicja, w przeciwnym razie, czytanie tej książki nie ma najmniejszego sensu.

Dużym plusem jest tutaj różnorodność gatunków, gdyż mamy tu romans historyczny z nutą erotyku, dramatu, a nawet kryminału. Zależy, co nam się trafi podczas naszych wyborów. Żeby poznać wszystkie możliwe rozwiązania, potrzeba wiele czasu, ale myślę, że warto je wszystkie poznać. W końcu w cenie jednej książki dostajecie historię z dwudziestoma trzema rozwiązaniami.

Fajnie było przez moment poczuć się odważną, wyzwoloną kobietą, przeżywać romanse, ciekawe przygody i niezapomniane chwile. Gdy fabuła zaczyna się nie podobać, można skierować ją na zupełnie inny tor. To od nas zależy, czy opowieść będzie krótka, czy długa.

Jestem pełna podziwu dla autorek, jak dały radę stworzyć coś tak niesamowitego i nie poplątać się w tym wszystkim. Czytając, skaczemy po różnych częściach książki, więc raz jesteśmy na początku, raz na końcu, a raz w środku. Może to wyglądać śmiesznie, jeśli ktoś nas obserwuje z boku. Gdybyśmy czytali po kolei poszczególne opowiadania od początku do końca, ta książka zdecydowanie straciłaby na wartości, a tak treść została zepchnięta nieco na drugi plan, przez możliwość wyborów. Czegoś takiego jeszcze nie było. Dajcie się skusić i tym razem zostać nie tylko czytelnikiem, ale również bohaterem, a właściwe bohaterką książki.


Po inne książki z gatunku romans zapraszam na stronę Taniej Książki10 komentarzy:

 1. Lubię powieści interaktywne - mam nawet kilka u siebie w domu. Jednak jeżeli chodzi o "Wybór damy" to na razie nie mam go w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie interaktywne powieści są świetne. To super rozrywka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem tej formy opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie ta książka że względu na formę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecież i tak ta dama będzie wybierać, a no tak tytuł można zrozumieć na dwa sposoby. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O książce już słyszałam nie raz nie dwa i coraz bardziej mnie kusi ta interaktywność. Nie miałam jeszcze przyjemności poznać tego typu lektur, więc w sumie warto spróbować. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajna opcja z powieścią intereaktywną <3

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja jeszcze nie miałam okazji czytać interaktywnej powieści. Chętnie spróbuję! ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).