1 mar 2023

Jak policzyć do jednego - Caspar Salmon, Matt Hunt


 

Tytuł: Jak policzyć do jednego 

Autor: Caspar Salmon, Matt Hunt 

Wydawnictwo: Świetlik

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 30

Premiera: 8.02.2023

 


Jak policzyć do jednego” to mądra książeczka przeznaczona do wspólnego liczenia, czytania oraz sprawdzania spostrzegawczości. Warto od najmłodszych lat ćwiczyć z dzieckiem rachowanie, by później, królowa nauk nie była tak straszna, jak ją malują.

Jest wiele książeczek edukacyjnych dla dzieci, które uczą liczyć do dziesięciu albo do stu… ale czy widzieliście pozycję, w której cała zabawa polegałaby na liczeniu do jednego? Chciałam Wam zaprezentować właśnie tego typu książkę. 


Zacznę od tego, że jest pięknie wydana: duża, kolorowa, z twardą oprawą i wklejką przedstawiającą wszystkie rzeczy zawarte w środku. Można zabawić się z dzieckiem w odszukiwanie poszczególnych przedmiotów lub zwierząt.

Każda strona przestawia więcej niż jedną rzecz, ale zadaniem najmłodszego czytelnika jest odnalezienie właśnie tej jednej jedynej, na przykład kiełbaski wśród wielorybów, muchy wśród misek z zupą, czy też kaczki jadącej na rolkach wśród innych kaczek.


Pozycja ta jest skierowana do najmłodszych dzieci, które rozpoznają już przedmioty i są w stanie wskazać to, co zakłada zadanie. Uważam, że jest to ciekawy pomysł na książkę, wyróżniający się wśród innych pozycji, znajdujących się na rynku literatury dziecięcej.Po inne ciekawe książki dla dzieci zapraszam na taniaksiazka.pl


Post powstał przy współpracy z:

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

4 komentarze:

 1. Już wkrótce dla mojego młodszego siostrzeńca taka książka będzie idealna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście, ta książka wydaje się ciekawa dla najmłodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że książeczka jest pięknie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesująco wygląda.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).