4 wrz 2023

Zwierzęta | Kolory - Małgorzata Korbiel


 

Tytuł: Zwierzęta | Kolor

Autor: Małgorzata Korbiel

Wydawnictwo: Świetlik

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 22

Premiera: 12.07.2023 r.

 


Dziś przychodzę do Was z recenzją książeczek zupełnie innych od wszystkich, jakie miałam do tej pory okazję recenzować, a mianowicie, w moje ręce wpadły książeczki dla najmłodszych dzieci. Są to pozycje dla pociech w wieku od narodzenia do trzeciego roku życia, czyli wtedy, kiedy wszystko jest dla nich obce i muszą uczyć się podstaw. Ja mam akurat wersję: Kolory oraz Zwierzęta, ale widziałam na stronie wydawnictwa z tej serii jeszcze warzywa i owoce.

Warto pokazywać dziecku takie pozycje, czytać wraz z nim zawarty w nich krótki opis oraz tłumaczyć, co znajduje się na obrazku. To zadziwiające jak szybko brzdące przyswajają wiedzę i potrafią odpowiedzieć poprawnie na pytanie: „A co to?”. Jest to doskonała nauka przez zabawę. Według mnie warto zmniejszyć ilość czasu przeznaczonego na oglądanie bajek, na rzecz spędzenia go z dzieckiem przy kolorowych książeczkach.


Mamy wpływ na rozwój naszych dzieci. Możemy wpłynąć na ich postrzeganie świata, przyswajanie wiadomości, zapamiętywanie. Warto do nich dużo mówić, już od pierwszych tygodni życia, tak samo warto również sięgać po książeczki dopasowane do danego wieku. Nasze niemowlaki i kilkulatki jeszcze nie potrafią mówić, ale bez problemu nauczą się, jak robi krówka i kto robi „kwa kwa”, a jak wiadomo, najlepsza jest nauka poprzez zabawę. Przyswajanie wiedzy, nie musi być nudne.

W pozycjach tych ukazane zostały zwierzęta, takie jak kotek, piesek owca, czy też kura, a także przedmioty w różnych kolorach. Każdy obrazek opisany został rymowanym zdaniem, opisującym, co się na danej stronie znajduje. Książeczki są kolorowe, a strony twarde oraz solidne, więc niełatwo będzie ją zniszczyć. Nie ma w nich żadnych małych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla brzdąców. Ilustracje są proste, barwne i miłe dla oczu.

Gorąco zachęcam Was do zakupu tych pozycji, a jeśli myślicie o innej tematyce, to koniecznie zajrzyjcie do asortymentu TaniejKsiazka.pl, która oferuje wiele zróżnicowanych pozycji, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Portal jest funkcjonalny i jestem pewna, że znajdziecie tam to, czego szukacie!Po inne ciekawe książki dla dzieci zapraszam na TaniaKsiazka.pl


Post powstał przy współpracy z:

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

12 komentarzy:

 1. przepiękna pozycja! Chcę ją kupić dla swojej koniecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że ma twarde strony :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne książeczki. Na pewno warto je kupić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie urocze książeczki dla najmłodszych! 😍

  OdpowiedzUsuń
 6. To już niestety nie nasz etap :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I właśnie przez czytanie dzieciom książek od najmłodszych lat sprawiamy, że później same sięgają po różnego rodzaju literaturę, bo kojarzy im się ona z przyjemnym spędzaniem czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiałam kupować tego typu książeczki dzieciom w naszej rodzinie. Aktualnie niestety nie mam komu ich kupować.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).