17 paź 2023

Niedoczekalscy czekają na święta - Adrian Wilczyński


 

Tytuł: Niedoczekalscy czekają na święta 

Autor: Adrian Wilczyński

Wydawnictwo: Frajda

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 16

Premiera: 11.10.2023 r.

 


Zaskoczyła mnie ta książeczka, gdyż po słowach: „Pełna humoru, świąteczna historia rodzinna, idealna na prezent i do wspólnej lektury pod choinką!” nie spodziewałam się, że nie znajdę w niej żadnych słów, ale po chwili stwierdziłam, że samodzielne wymyślanie fabuły, to super pomysł. Historia może być za każdym razem inna. Taki sposób spędzania czasu pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, rozwija słownictwo. Można się dzielić na role i brać udział w zabawie całą rodziną. Mogą z tego wyjść prześmieszne dialogi!

W książce występuje mama, tata, trójka dzieci: Franek, Hania, Tymek oraz kot Bogusław, pająk Ambroży i pies Olaf. Na ilustracjach widzimy, jak rodzina rozplątuje lampki choinkowe, przewozi na dachu samochodu choinkę, mknąc przez zaśnieżone miasto, przygotowuje dom na święta, ku zdziwieniu sąsiadów, korzysta z białego puchu, lepiąc bałwana, zjeżdżając na sankach oraz robiąc „aniołki”, gotuje świąteczne potrawy, aż w końcu zasiada do stołu i po prostu cieszy się tym czasem.Wydanie jest bardzo ładne. Książka ma twarde strony, w całości pokryte prostymi rysunkami. Na każdej ilustracji znajduje się kot, pies oraz pająk. Zadaniem osoby oglądającej książkę jest ich odnalezienie. Najbardziej podoba mi się to, że jest tu mnóstwo detali, przy każdym przeglądaniu tej pozycji można odnaleźć coś, na co nie zwróciło się uwagi wcześniej.

Któż z nas nie lubi świątecznych książek? Musicie przyznać, że mają swój klimat, zarówno te dla dorosłych, jak i te dla dzieci. Nie da się ukryć, że grudzień, to magiczny czas dla tych najmłodszych i mimo swojego wieku, staram się zawsze przeżywać ten czas tak, by mała dziewczynka, którą noszę w głębi serca, a którą wydawać by się mogło, nie tak dawno byłam,  cieszyła się tym okresem. Moja córeczka jest jeszcze malutka, ale w tym roku czeka nas pierwsze wspólne Boże Narodzenie i chcę, by od najmłodszych lat, przeżywała okres przedświąteczny tak, jak rodzina Niedoczekalskich i my!

Zachęcam Was do zabawy, jeśli macie w swoim otoczeniu dzieci. Uważam, że wspólne wymyślanie fabuły, będzie mile spędzonym czasem.


Post powstał przy współpracy z:

13 komentarzy:

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).