11 paź 2023

Zobacz, jak wielka jest miłość - Alicja Dyrda


 

Tytuł: Zobacz, jak wielka jest miłość

Autor: Alicja Dyrda

Wydawnictwo: Natuli

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 28

Premiera: 2023

 


Miłość to uczucie, która można wyrazić na sto różnych sposobów. Można użyć słów, można ją namalować, pokazać, a czasem wystarczy jedno spojrzenie, by w błysku oczu dojrzeć serce. Nawet nie trzeba nic mówić, by wiedzieć, co ktoś do nas czuje. Dzieci powinny to widzieć w swoich rodzicach i o tym właśnie jest ta książeczka, która mimo tak niewielu zdań, niesie za sobą wielki przekaz.


W historyjce tej, miłość została przedstawiona jako mała kuleczka, która rośnie w naszym ciele, jest zlokalizowana w miejscu, gdzie mamy serce. Każdy ją ma i choć jest mała, wręcz niewidoczna, to tak naprawdę jest czymś wielkim i ważnym, przepełnia nas samych oraz ma daleki zasięg, otula nas niczym ciepła kołderka. Miłość można zobaczyć i poczuć, czasem jej nie dostrzegamy, a jest na wyciągnięcie ręki.


Książeczka została pięknie wydana. Już sama przyjemna faktura okładki sprawia, że ma się ochotę po nią sięgnąć. Ilustracje Oli Szwajdy, jak zwykle przyciągają wzrok, a tematyka tej pozycji rozczula. Nie ma nic piękniejszego niż oczy własnego dziecka, które tak ufnie się w wpatrują. Czasem mam wrażenie, że nie jestem w stanie pomieścić całej miłości, tej kuleczki, która mnie przepełnia w stosunku do mojej sześciotygodniowej córeczki. Ta bezbronna istota, która ma tylko nas potrzebuje jedynie bliskości, obecności, miłości. Pokazujmy naszym dzieciom uczucia, niech czują, że są kochane i że zawsze mogą na nas liczyć, bez względu na wszystko. Tego typu książeczki uczą od najmłodszych lat tak ważnych kwestii.


Cóż więcej mogę napisać? Już sam tytuł „Zobacz, jak wielka jest miłość” sprawia, że chce się zajrzeć do środka. Nie jest łatwo rozmawiać o miłości, w pędzie życia tak często zapominamy o dwóch magicznych słowach: „kocham cię”, które mają wielką moc. Na szczęście z pomocą przychodzą nam książeczki takie, jak ta, które w piękny sposób ukazują ten temat.


Post powstał przy współpracy z:

Księgarnia dla dzieci i rodziców

8 komentarzy:

 1. O miłości warto mówić od najmłodszych lat. Wspaniała książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyda mi się na świąteczny prezent

  OdpowiedzUsuń
 3. extra publikacja:) fajna na prezent dla każdego

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, to prawda. Chce się zajrzeć do tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł bardzo zachęca do czytania, z chęcią bym zajrzała do tej książki 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle fajnych książeczek dla maluchów. Super- im wcześniej dzieci polubią się z książkami, tym lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto uczyć dzieci pozytywnych emocji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna książeczka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).