9 maj 2019

Co o mnie wiesz? - Megan Miranda

 

Tytuł: Co o mnie wiesz?
Autor: Megan Miranda
Wydawnictwo: Znak
Gatunek: thriller
Liczba stron: 416
Premiera: 2.04.2019 r.
Leah z dnia na dzień musiała zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Po incydencie, jaki miał miejsce w jej pracy, musiała wyprowadzić się z miasta, by zacząć wszystko od nowa, przeszłość zostawiając daleko za sobą. Całe szczęście nie jest sama, ma przyjaciółkę, która wyjeżdża razem z nią. Leah niestety nie zaznaje spokoju w nowym miejscu. Zaczyna się kręcić przy niej nachalny adorator, który wkrótce zostaje oskarżony o napaść na znalezioną nad jeziorem kobietę, która zostaje przywieziona do szpitala w stanie krytycznym, a Emma nie wraca do domu, bohaterka jest przerażona i sama nie wie, w co nieświadomie się wplątała.

Nareszcie wpadł w moje ręce bardzo dobry thriller psychologiczny, który jest tajemniczy, zaskakujący oraz wciągający od pierwszej strony. Książka z dreszczykiem wcale nie musi być krwawa, by zasługiwała na miano mrocznego thrillera. Zaskakującym motywem dla mnie jest fakt, że zarówno główna bohaterka, jak i jej przyjaciółka oraz kobieta napadnięta, są bardzo do siebie podobne. Co je wszystkie ze sobą łączy? Dlaczego Leah musiała zmienić miejsce zamieszkania? Jakie tajemnice zostały zamknięte w tej powieści?

Okazuje się, że Emma wcale nie jest osobą, za którą się podawała, a Leah zupełnie nic o niej nie wie. Kiedy zostaje wszczęte śledztwo, kobiecie ciężko udowodnić jest, że jej współlokatorka istnieje naprawdę. Skrywane sekrety oraz powolne dochodzenie do prawdy, trzymają czytelnika w napięciu, ja sama, gdyby nie obowiązki, to przeczytałabym ją za jednym zamachem. 


Nie oczekujcie po tej książce zawrotnego tempa, nieustannej akcji, wybuchów i pościgów, gdyż fabuła toczy się do przodu raczej powoli, ale jednocześnie ma klimat, który nie pozwala się od niej oderwać. Właśnie taki typ powieści lubię najbardziej, kiedy to bohaterowie nie są tymi, za kogo się podają, mają swoje tajemnice, nic nie wydaje się jasne, a osoby w niej występujące, są na skraju załamania nerwowego, nie wiedząc, czy to dzieje się naprawdę, czy wariują.

Początkowo miałam mieszane uczucia, co do Leah, wydawała mi się ona naiwna, nierozsądna, rozchwiana emocjonalnie, ale z czasem spodobał mi się jej upór w dążeniu do odkrycia prawdy, udowodniła, że nie da się tak łatwo zastraszyć i będzie walczyć o swój upragniony spokój. Spodobała mi się również postać policjanta, któremu bohaterka ewidentnie wpadła w oko. Poboczne postacie zostały nakreślone w ciekawy sposób. Poznajemy  również uczniów Leah oraz jej kolegów z pracy, okazuje się, że niektórzy z nich, też coś mają na sumieniu…

Polecam Wam serdecznie „Co o mnie wiesz?”. Jeśli lubicie thrillery, zagadkowe historie, mroczne tajemnice i klimatyczną otoczkę, to jest to książka dla Was.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:
https://www.znak.com.pl/

22 komentarze:

 1. Z przyjaciółmi i rodziną można pokonać każdą przeszkodę. Mam nadzieję, że wszystko powoli się ułoży i będzie dobrze - z górki i tego Ci życzę :)

  Lubię zagadkowe historię i tajemnice, co sprawia, ze zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię thrillery :) lubię, gdy mnie coś zaskoczy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, to zdecydowanie moje klimaty. Książkę już mam, ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie moje klimaty. Zapiszę sobię tytuł i autora i na pewno sięgnę po tę książkę.
  Fajnie, że się podzieliłaś z nami jej recenzją :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie przeczytam tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam thrillery, zdecydowanie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Klimat z deszczykiem i wciągająca fabuła to coś, co w powieści jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie książki lubię! Z pewnością po nią sięgnę, już zapisuję tytuł ;) I zrobiłaś absolutnie mistrzowskie zdjęcie! To ono powinno być na okładce książki! Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. myślę że bym pochłonęła bardzo szybko ową pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapisałam sobie ^^ jak trafię to na pewno się zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie klimaty bardzo lubię. To kolejna książka, którą z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniała recenzja, bardzo zachęcająca, książki niestety nie znam ale mam nadzieję
  że gdy tylko będę mogła- poznam bliżej :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo zaciekawiła mnie ta pozycja, chętnie po nią sięgnę. Moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 14. Thrillery uwielbiam, więc bardzo chętnie przeczytam :) Zaraz zabieram się za książkę Chmielarza swoją drogą :P Podobno też niezły thriller.

  OdpowiedzUsuń
 15. Brzmi ciekawie i dlatego z chęcią się za nią rozejrzę w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo interesująca książka! Ja też lubię takie tajemnicze postacie ;) Zapisałam tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tajemnice i klimat - to ciekawe połączenie i przyciąga do książki :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdecydowanie coś dla mnie :) Lubię takie książki i ostatnio często je czytam. Tytuł sobie zapisuję, :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).