27 lis 2019

Staś Pętelka. Ferie w lesie - Barbara Supeł


Tytuł: Staś Pętelka. Ferie w lesie
Autor: Barbara Supeł
Wydawnictwo: Zielna Sowa
Gatunek: literatura dziecięca
Liczba stron: 48
Premiera: 21.10.2019 r.
Staś Pętelka to uroczy chłopiec ciekawy świata. Ma kochających rodziców, młodszą siostrę Jadzię oraz pieska o imieniu Pirat. Jego wesołą rodzinę mogliśmy już poznać przy okazji poprzednich części, kiedy to był dzielnym pacjentem oraz, gdy w jego życiu pojawił się czworonożny przyjaciel. Tym razem bohaterowie wyruszają na ferie do agroturystyki położonej w puszczy. Tam będą mieli okazję zjeżdżać na sankach, grzać się przy kominku oraz obserwować dzikie zwierzęta. Poznają również nowych przyjaciół.

„Staś Pętelka. Ferie w lesie”, to kolejna ciekawa propozycja dla dzieci w wieku około czterech, pięciu lat. Ze względu na zimowy klimat panujący w książce, doskonale nadaje się na wspólne czytanie, przy długich wieczorach. Opowiastka ta pobudza wyobraźnie, a klimat w niej panujący sprawia, że czytelnik ma ochotę przenieść się do świata bohaterów. Zasypany krajobraz, drewniane domki, cisza i las, brzmi jak alternatywna rzeczywistość, gdyż w Polsce białego puchu możemy prędzej spodziewać się na Wielkanoc, niż na Boże Narodzenie.

Jak w każdej książce Zielonej Sowy, tak i tym razem, możemy znaleźć morał. Książeczka mówi o tym, jak niebezpieczne może być spotkanie z dzikimi zwierzętami. Dziecko pod żadnym pozorem nie powinno iść samo do lasu. Poza tą ważną kwestią rodzina Pętelków jest dobrym przykładem na to, że z rodzicami oraz rodzeństwem też można się dobrze bawić i nie potrzeba do tego telefonów ani telewizorów.

Jeśli macie w domu maluchy, które lubią czytać lub słychać, gdy mama, albo tata czytają im różnego rodzaju powieści, albo chcielibyście obdarować kogoś z okazji zbliżających się świąt, to ta pozycja będzie idealna. Jest pięknie wydana, twarda oprawa oraz ilustracje Agnieszki Łukszy cieszą oko. Z niecierpliwością czekam na kolejną część przygód o Stasiu i jestem ciekawa, co tym razem nawywija. Czy w jego przygodach będzie towarzyszyć mu Pirat i młodsza siostra Jadzia? Kto wie, ale jedno jest pewne: z tym chłopcem nie da się nudzić!


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:

http://www.zielonasowa.pl/

9 komentarzy:

 1. jeszcze malucha w domu nie mam, a więc neistety nie mam komu polecić takiej fajnej książki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie mam teraz komu podarować takiej książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka książeczka na prezent świąteczny jest rzeczywiście świetną alternatywą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chrześniak na pewno były zachwycony przygodami Stasia. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. ojej ale to urocze:D ale nie mam komu czytać tego typu pozycji haha

  OdpowiedzUsuń
 6. Bajki z mądrymi przesłaniami dla dzieci to wartościowa propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już sama okładka zachęca do zajrzenia do środka :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).