24 lis 2020

7 słów - gra towarzyska


Nazwa: 7 słów

Producent: FoxGames

Wiek: 10+

Liczba graczy: 1-6

 

Lubicie gry planszowe i karciane? Ja uwielbiam, zawsze w gronie przyjaciół najlepiej bawimy się, przy tego typu zabawach. Przedstawiam Wam ciekawą alternatywę dla tradycyjnych „Scrabli”. „7 słów” to gra, w której nie ma planszy, a jej głównym elementem są karty z literkami.

Najważniejsze są długie słowa. Każda rozgrywka ma siedem rund, podczas których zadaniem graczy jest układanie wyrazów. Najistotniejsze jest to, że nie muszą one zawierać wyłącznie liter znajdujących się na stole. Można używać całego alfabetu, ale tylko wylosowane litery będą punktowane, więc dobrze jest wykorzystać, jak najwięcej z nich. Prócz podstawowych punktów, można zdobyć również bonusy.

 

Opakowanie zawiera karty z popularnymi literami, karty z rzadkimi literami, karty z punktacją, kartę „nie obracaj”, klepsydrę, ołówki, oraz notes do zapisywania wymyślonych słów i punktacji, oraz instrukcję. Koszt tej gry wynosi około 60 zł, jest ona przeznaczona dla osób powyżej dziesiątego roku życia i może w niej uczyć od jednego gracza do sześciu.

Ciekawe jest to, że można w nią grać samemu. Kiedy ma się marudnego męża, któremu nie chce się wytężać umysłu, można pobawić się solo. Nie martwcie się, jeśli gra wydaje Wam się skomplikowana, ponieważ wcale taka nie jest, a wszystko jest dokładnie objaśnione w dołączonej instrukcji.Myślę, że to świetny sposób na spędzenie czasu. „7 słów” idealnie nada się na prezent dla miłośników planszówek. Już dziś zacznijcie trenować wymyślanie najdłuższych słów. Oto moje propozycje: psycholingwistyka, pięćdziesięciogroszówka, czterdziestoośmiogodzinny, a przykładem do mojego zdjęcia będzie DESZCZÓWKA (2+0+4+3+2+0+0+5+0=16) :)


Za produkt serdecznie dziękuję:


16 komentarzy:

 1. Bardzo fajna wydaje się ta gra, na pewno można miło spędzić przy niej czas😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej grze. To fajny pomysł na spędzenie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam :) Chętnie bym poznała. Fajne że takie gry wracają do łask

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam gry karciane, a już kiedy mają związek ze słowami i grami słów, to w ogóle! Muszę się rozejrzeć, może pogramy z rodziną w okresie świątecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam dzisiaj tę grę i się zastanawiałam czy jest ciekawa. Teraz, już wiem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę ciekawie zapowiada się ta gra. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię gry planszowe! Nie ma nic fajniejszego niż wieczór z planszówką i fajnym towarzystwem :) Fajnie, że miałaś okazję wypróbować nowy tytuł. Nigdy o nim nie słyszałam, a prezentuje się naprawdę interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie gry :) Chętnie bym pograła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).