23 mar 2023

Niuniuś i wiosna - Aga Nuckowski


 

Tytuł: Niuniuś i wiosna

Autor: Aga Nuckowski

Wydawnictwo: Natuli

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 68

Premiera: 1.03.2023

 


Niuniuś jest prosiaczkiem, który mieszka z mamą i tatą w domu z ogrodem. Lubi się bawić, pomagać rodzicom i poznawać świat. Podczas lektury poznajemy cztery historyjki z jego życia. W pierwszej z nich przewozi ziemię, którą wysypuje wywrotka, wbiega na górę i zjeżdża z niej niczym na zjeżdżalni. Ta zabawa skojarzyła mi się z życiem każdego z nas: czasem musi być pod górkę, by później mogło być z górki, zdarzają się nam też potknięcia, upadamy, ale za chwilę znów wstajemy. Druga historia jest o ropusze, która jest bardzo niezadowolona z tego, że została przez Niuniusia niechcący polana wodą. Trzecia jest o zupie z błota, która służy do zabawy, a nie do jedzenia, o czym nie do końca wie kuzynka głównego bohatera. Czwarta natomiast jest o pawiu, który lubił straszyć i stroszyć piórka.To, co rzuciło mi się w oczy podczas lektury książki, to to, że jest przepełniona najróżniejszymi emocjami. Jest radość, strach, zakłopotanie, złość i smutek. Najmłodsi czytelnicy z pomocą swoich rodziców mogą poznać całą plejadę najróżniejszych uczuć. Kolejną kwestią są rodzice Niuniusia, na których ich synek zawsze może liczyć. Pokazują, że jest czas na zabawę oraz na pracę, a gdy dzieje się coś złego, przytulą oraz pomogą, spędzają z nim czas i zawsze mają na niego oko. Tacy właśnie powinniśmy być w prawdziwym życiu.

Niuniuś jest niczym małe dziecko. Tak samo, jak nasze pociechy jest ciekawy świata, uczy się oraz popełnia błędy, a przy tym wszystkim jest pełen uroku i ciężko mu się oprzeć. Uważam, że warto przy każdej stronie się na moment zatrzymać, dokładnie obejrzeć rysunki i omówić z dzieckiem, to o czym jest dana historia.Zbiór opowiadań został przepięknie wydany, posiada twardą oprawę, piękną wklejkę, a także duże, ciekawe ilustracje, wykonane przez Aleksandrę Szwajdę. Uwielbiam pozycje dla dzieci, które niosą za sobą morał i jestem niezmiernie szczęśliwa, że książki, takie jak „Niuniuś i wiosna” zostają wydane. Gorąco polecam Wam zapoznanie się z historyjkami, jeśli macie wśród najbliższych małe dzieci. Będzie to wartościowy prezent.


Post powstał przy współpracy z:

Księgarnia dla dzieci i rodziców

7 komentarzy:

 1. Emocje są bardzo ważne. Piękna kreska.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że to dobry i wartościowy zbiór, a do tego pięknie wydany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książeczka znajduje się już w biblioteczce moich siostrzeńców i są zachwyceni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczka :) Na pewno przypadnie dzieciom do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).