Strony

16 mar 2014

Małe cuda - Cheryl Strayed

Tytuł: Małe cuda
Autor: Cheryl Strayed
Wydawnictwo: Znak Litera Nova
Liczba stron: 394

Na ogół nie czytam takich książek, ale ta wciągnęła mnie bez reszty. Opowiada problemy zwykłych ludzi. Problemy, które mogą dotknąć też nas: zdrada, śmierć dziecka, rozpad małżeństwa, molestowanie i wiele innych spraw. Cheryl stara się odpisać każdemu w jak najbardziej przejrzysty, delikatny i zrozumiały sposób. Próbuje wytłumaczyć  jak należałoby postąpić, nie narzucając przy tym swojego toku myślenia. Porównuje ich sprawy do sytuacji zaistniałych w jej własnym życiu. Na każdy list odpowiada wyczerpująco i z sercem. Nikogo nie ocenia i nie bagatelizuje nawet najmniej ważnych problemów. W każdej sytuacji stara się zwrócić uwagę czytelnika na najmniejsze szczegóły. Czytając tą książkę ma się wrażenie, że naprawdę trzymamy listy od przyjaciółki. ”Małe cuda” są zbiorem autentycznych listów, które były publikowane na stronie therumpus.net lub zostały ujawnione po raz pierwszy. Mają taką formą w jakiej otrzymała je autorka. Wtedy jeszcze pozostawała anonimowa.  Przyznam szczerze, że czytając słowo po słowie sama zaczęłam patrzeć na niektóre kwestie inaczej. Wciąż powtarzałam „przeczytam jeszcze tylko jeden list i biorę się do roboty”, ale ciężko było się oderwać ;) Po skończonej lekturze dochodzę do jednego głównego wniosku: szkoda, że tak często człowiek nie ma z kim podzielić się swoimi problemami i musi zwracać się prośbą do obcej, anonimowej osoby. Serdecznie polecam książkę osobom w każdy wieku i każdej płci. Jeśli komuś spodobała się ”Dzika droga” tej samej autorki, myślę że „Małe cuda” również przypadną mu do gustu. 


PODPIS
Photobucket Photobucket Photobucket

10 komentarzy:

 1. Po samym Twoim opisie książka mnie zaciekawiła ; )) . Cóż czasami tak jest , gdy chcemy z kimś porozmawiać , wygadać się , otrzymać wsparcie to takiej osoby przy nas nie ma . Cóż, tak już niestety bywa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tą książką

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją na swojej liście książek, które chcę przeczytać, więc jak będę mieć okazję, to na pewno po nią sięgnę, tym bardziej że "Dzika droga" bardzo mi się podobała, więc mam nadzieję, że i z tą tak będzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również nie czytałam- jak przedmówczynie:) Teraz czytam Cobena "Nie mów nikomu" i bardzo mnie wciągnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam inną książkę tej autorki i wiem, że kobieta dobrze pisze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taak, ja też czytałam w ramach przeczytaj i podaj dalej "dziką drogę" ;)

   Usuń
 6. Muszę znaleźć w końcu trochę czasu na przeczytanie czegoś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba się skuszę ;)
  Będę wpadać, zapraszam też do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. No nie powiem, fajnie byłoby mieć tę książkę w swojej kolekcji ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi bardzo podoba się okładka tej książki. O treści wypowiem się jak przeczytam. W każdym razie dołączam do listy książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).