3 lip 2019

Co wie twój pies? - Sophie Collins


Tytuł: Co wie twój pies?
Autor: Sophie Collins
Wydawnictwo: Alma-press
Gatunek: literatura popularnonaukowa
Liczba stron: 192
Premiera: 18.01.2019 r.
Czy są tu miłośnicy, a nawet właściciele czworonożnych przyjaciół? Dziś konkretnie mam na myśli psy. Jakiś czas temu recenzowałam identyczną książkę, tylko poświęconą kotom. Myślałam, że tamta będzie dla mnie bardziej interesująca, ponieważ posiadam syberyjskiego królewicza, psa natomiast nie mam. Nie wykluczam jednak, że kiedyś może się to zmienić, a z prezentowanej przeze mnie pozycji dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

Muszę przede wszystkim zwrócić uwagę na piękne wydanie „Co wie Twój pies?”. Książka ma mały format, twardą oprawę, wiele ilustracji, wyróżnionych fragmentów z ciekawostkami oraz innych tabelek i rysunków. Całość podzielona została na dwie części: tę poświęconą zmysłom zwierząt oraz tę dotyczącą percepcji, budowy więzi, zrozumienia psów i sztuczek, zabaw, które mogą kształtować, czy też pozytywnie wpłynąć na naszego pupila.

Pozycja napisana została prostym, przystępnym językiem, tekst podzielony jest na mniejsze partie, co znacznie ułatwia czytanie. Swą formą przypomina nieco podręcznik szkolny, z tym że o wiele ciekawszy i niewzbudzający negatywnych odczuć. Wiadome jest, że edukacja na temat psów jest rozległa, lecz Sophie Collins zawarła w swym dziele najważniejsze informacje, które są niczym wiedza w pigułce. Myślę, że ta popularnonaukowa publikacja może się spodobać zarówno całkowitym amatorom, jak i znawcom tematu. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a może nawet dowie się paru ciekawych rzeczy, o których do tej pory nie miał pojęcia. Kolejnym ogromnym plusem jest fakt, że wszystko zostało dokładnie przemyślane oraz poukładane. Nie ma zbędnego chaosu, powtórzeń, niedomówień, a na końcu znajduje się słowniczek, który przypomni nam najważniejsze zagadnienia.

Polecam każdemu, kto ma psa, chciałby go mieć lub po prostu interesuje się tą tematyką. Jest to świetny poradnik, który poprawi komunikację między człowiekiem, a jego „bratem mniejszym”.


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję:
https://almapress.com.pl/

9 komentarzy:

 1. To książka idealna dla mojego męża. Muszę mu wspomnieć o tym tytule.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pieski, więc chętnie dowiem się o nich czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajna pozycja:D chcę to czytnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam czworonogi, ale jestem kociarą :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ksiązka która dla psiarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też miałam okazję zrecenzować książkę o psach i tę o kotach. Obie są pełne ciekawostek.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, ciekawe:) Uwielbiam moją Kochaną Alis. Chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. My bardziej wolimy psy niż koty ale nie zanosi się abyśmy jakiegoś miały. Jednak książka w tym temacie będzie dobra na prezent dla właścicieli czworonogów :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).