30 wrz 2023

Seria Maciuś i Leon - Katarzyna Wierzbicka


Tytuł: Maciuś i Leon zostają u babci | jadą samochodem | chcą nową zabawkę

Autor: Katarzyna Wierzbicka

Wydawnictwo: Zielona Sowa

 Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 10

Premiera: 27.09.2023 r.

 

 Maciuś i Leon, to małe smoki, na których czekają różne przygody. Chciałam Wam zaprezentować trzy z nich. Pierwsza opowiada o tym, jak tych dwoje maluchów zostaje na noc u swoich dziadków. Dobrze się bawią, ale boją się zostać pierwszy raz bez swoich rodziców. Druga jest o wyjściu na zakupy. Chłopcy bardzo chcą nową zabawkę, ale muszą zrozumieć, że nie można mieć wszystkiego, co wpadnie nam w oczy, a prezenty dostaje się na specjalne okazje, takie jak urodziny lub dzień dziecka. Trzecia natomiast przedstawia wyjazd rodziny na piknik. Maciusiowi w samochodzie rozsypują się zabawki, chce odpiąć pasy i je pozbierać. Leon tłumaczy mu, że absolutnie nie może tego robić, gdyż jest to niebezpieczne.

Jestem zachwycona tą serią, gdyż uczy dzieci życiowych rzeczy: bezpiecznej jazdy samochodem, nocowania poza domem oraz zakupów i tego, że na pieniądze rodzice muszą ciężko pracować. Widziałam, że zostało wydanych jeszcze kilka tytułów z tej kolekcji i jestem pewna, że warto sięgnąć po wszystkie z nich.

Jak zawsze jestem oczarowana wydaniem książeczek z Zielonej Sowy. Twarda oprawa, mały format, kolorowe ilustracje Pauliny Kmak, prosty, przystępny język sprawiają, że chce się po nie sięgnąć. Zachęcam do spędzenia czasu z pociechami na czytaniu bajeczek, zwłaszcza takich, które niosą za sobą przesłane. Dzieci wiele wynoszą z takich pozycji i łatwiej im przenieść zdobyte wartości do świata rzeczywistego.

Podoba mi się również przedstawienie więzi pomiędzy dziećmi, a ich rodzicami. Rozwiązywanie problemów za pomocą rozmowy, poświęcanie uwagi, a także braterska miłość. Mam nadzieję, że na rynku wydawniczym literatury dziecięcej powstanie jak najwięcej takich pięknych, pouczających historyjek. Z czystym sumieniem mogę Wam je polecić.


Post powstał przy współpracy z:

http://www.zielonasowa.pl/

10 komentarzy:

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).