11 paź 2021

Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki - Aniela Cholewińska-Szkolik

 

 

Tytuł: Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki

Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba strona: 48

Premiera: 28.07.2021 r.

 


Misia wydaje się zwyczajną dziewczynką. Mieszka z rodzicami i pieskiem Popikiem. Lubi truskawki, kakao, kolorowe liście oraz doktora Dolittle. Nie jest jednak zwykłym dzieckiem. Tata zbudował dla niej domek na drzewie, w którym Misia prowadzi lecznicę dla zwierząt, ale jest to tajemnica, o której wie jedynie dziadek Tadzio oraz Popik. Tym razem dziewczynka pomoże psotnemu byczkowi, który zaplątał się w drut, malutkiemu perkozowi, który zgubił się mamie oraz ślimakowi, któremu w wyniku wypadku zepsuł się domek.

Misia od kilku lat jest moją ulubioną bohaterką literatury dziecięcej. Uwielbiam ją za niekończące się pokłady empatii, dobre serce oraz niesienie pomocy, w każdej możliwej sytuacji. Lubię również Popika, który dzielnie towarzyszy jej we wszystkich przygodach oraz pomaga przy opiece nad innymi zwierzętami.

Jak każda książeczka z tej serii, ta również przepełniona jest pięknymi ilustracjami, wykonanym przez Agnieszkę Filipowską, ilustratorka w piękny sposób ukazuje zwierzęta, krajobrazy, a także samą Misię. Na pewno dzieci będą zachwycone, mogąc oglądać rysunki i wyobrażać sobie świat bohaterów. Podoba mi się to, że pozycje te niosą za sobą morał, są pełne empatii, uczą szacunku do zwierząt, a także pokazują ich naturalne warunki.

Jeśli posiadacie pociechy w wieku kilku lat albo szukacie prezentu dla dzieci znajomych, to serdecznie polecam Wam te pouczające książeczki, które nie zawierają w sobie żadnej przemocy, a wręcz przeciwnie, dostarczają wiedzy na temat świata zwierząt. Opowieści składają się z kilkunastu stron, a napisane zostały plastycznym, ale prostym językiem, który sprawia, że są one przyjemne dla oczu i uszu.


Za książkę serdecznie dziękuję:


7 komentarzy:

 1. Lubię książeczki ze zwierzątkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książeczka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że te przepiękne ilustracje mocno by mnie oczarowały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak już jest sowa, to ja bym brała książki na ślepo :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na prezent mikołajkowy.

  OdpowiedzUsuń
 6. niezwykle piękne wydana:) taka książeczka sprawi frajdę każdemu:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ah jaka cudna książka!! i jak zwykle mega zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).