11 cze 2022

Fakty o tatusiach - Oskar Kroon, Jenny Lucander

 


Tytuł: Fakty o tatusiach

Autor: Oskar Kroon, Jenny Lucander

Wydawnictwo: Frajda

Gatunek: literatura dziecięca

Liczba stron: 24

Premiera: 8.06.2022 r.

 


Tatusiowie, to takie dziwne stwory, które są duże, silne i czasami nieco nieporadne. Dzieci zadają im mnóstwo pytań, zwłaszcza rano, a oni potrafią wtedy myśleć, jedynie o swojej kanapce. Lubią kawę, wiążą budziki i potrafią podnieść swoje pociechy aż po sufit, udając, że są samolotami. Odprowadzają do szkoły, idą do pracy, a gdy z niej wracają, są zdecydowanie szczęśliwsi, niż gdy rano wstają z łóżka.

Mam wrażenie, że w publikacjach dla dzieci, ojcowie często są spychani na boczny tor. Przysłaniają ich dzielne mamy, które w pocie czoła ogarniają dom, pracę i rodzinę. Książka Oskara Kroona, jest w pełni poświęcona im. Mała bohaterka nawet wspomina, że nie wiadomo, co dzieje się z mamusiami, podczas gdy dziećmi zajmują się tatusiowie.

Jest to pozycja napisana z przymrużeniem oka, przedstawia mężczyzn nieco w krzywym zwierciadle. Ukazując, jak rano są „nie do życia”, no ale któż jest? Wiadomym jest też, że humory mają lepsze wieczorem, ponieważ nikt nie tryska energią i humorem, kiedy musi wcześnie wstać i iść do pracy. Dzieci widzą więcej, niż nam się wydaje i taka właśnie jest ta opowiastka. Pisana w formie dziecięcych spostrzeżeń. Ma twardą oprawę, a rysunki w wykonaniu Jenny Lucander przypominają nieco dzieła kilkulatków, są proste i nieskomplikowane.

Myślę, że ta pozycja będzie dobrą okazją do spędzenia czasu razem ze swoimi dziećmi. Może jakiś tatuś zechce ją przeczytać do snu córeczce lub synkowi. Dziewczyna z tej książki uświadamia, co robić, by nie denerwować tatusiów, co oni tak naprawdę robią całymi dniami oraz jak bardzo są ważni i przydatni.


Post powstał przy współpracy z:

13 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tych dziecięcych spostrzeżeń

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam na dobry humor.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna propozycja dla dzieci, ale też tatusiów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O z chęcią po nią sięgnę 🤭☺️

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem ciekawa propozycja do wspólnego poczytania z dziećmi i trochę żałuję, że nie mam z kim jej poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna pozycja na zbliżający się Dzień Ojca. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka już u mnie. Zachwyca wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej książce. Przyda się w naszej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. HAHA! Muszę to mieć!
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu!^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że takie książki powstają <3
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).