17 mar 2024

Nie czekaj już dłużej - Gabriela Gargaś, Alina Adamowicz


 

Tytuł: Nie czekaj już dłużej

Autor: Gabriela Gargaś, Alina Adamowicz

Wydawnictwo: W.A.B.

Gatunek:literatura obyczajowa

Liczba stron: 368

Premiera: 13.03.2024 r.

 


Laura ma trójkę dzieci, piękny dom oraz męża. Na pozór tworzą idealną rodzinę z dobrym życiem. Niestety pozory mylą i czegoś w tej układance brakuje. Edyta tkwi w toksycznym związku z mężczyzną, który znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, ma problemy z alkoholem i kompletnie nie interesują go jego własne dzieci, zwłaszcza niepełnosprawna córka, którą wyzywa od dziwolągów. Beata ma fajnego partnera, udane życie, jednak dawny ogień nieco przygasł, a ona, zamiast na nowo go wzniecić, szuka go w ramionach innego mężczyzny. Trzy bohaterki, jedna historia. Czy odważą się zmienić coś w swoim życiu?

Często myślimy, że jest na coś za późno, albo że nie czeka nas już w życiu nic dobrego. Tkwimy w nieudanym związku, pracy, która nie daje nam satysfakcji, nie decydujemy się na dziecko, bo przecież nasz czas już minął, nie chodzimy na dyskoteki, bo już nam nie wypada… To jednak są tylko bariery w naszej głowie. Nigdy nie jest za późno, by spełniać swoje marzenia. Możesz skończyć studia po pięćdziesiątce, możesz się zakochać po sześćdziesiątce, po czterdziestce możesz się przebranżowić i otworzyć swój biznes. W każdym momencie można stać się niezależną osobą i odejść od męża tyrania. Kobieta nie powinna szukać w sobie winy, gdy ktoś znęca się nad nią fizycznie lub psychicznie.

Ta książka sprawiła, że z jednej strony się uśmiechnęłam, a z drugiej wzruszyłam. Zostało w niej poruszonych wiele trudnych tematów, takich jak samotność, zdrada, choroba, macierzyństwo. Podoba mi się lekki ton, pomimo rzeczy, które zostały w niej poruszone. Czytając ją, czułam się poniekąd jak na sesji terapeutycznej: podtrzymana na duchu, wsparta, pocieszona. Nie na wszystko w życiu mamy wpływ, ale wiele rzeczy jesteśmy w stanie zmienić. Nie możemy pozwolić, by strach przed działaniem, wykluczył nas z walki o szczęście, na które zasługujemy.

Głównych bohaterek nie da się polubić. To osoby, z którymi chętnie wybrałabym się na kawę lub drinka i zwierzyła ze swoich problemów oraz sukcesów. Zazdroszczę im takiej relacji, przyjaźni do grobowej deski. Postacie poboczne są mniej lub bardziej sympatyczne, ale każda z nich została wykreowana w ciekawy sposób.

„Nie czekaj już dłużej”, to poruszająca powieść, która z jednej strony rozgrzewa serce, a z drugiej wyciska łzy. To życiowa historia, która choć jest fikcją literacką, mogłaby toczyć się, gdzieś obok nas. Porusza życiowe kwestie i problemy dnia codziennego, z którymi boryka się wiele kobiet. Polecam, zwłaszcza ze względu na Alinę Adamowicz, której działania śledzę od kilku lat.

Post powstał przy współpracy z:

Wydawnictwo W.A.B.

13 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie do lektury tej książki, bo lubię tego typu klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenię sobie tak ciepłe i poruszające historie. Na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. W wolnej chwili sięgnę skoro zachęcasz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki. Dziękuję za polecenie, książka jest już zamówiona. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Aliny nie znam, ale Gabrielę Gargaś bardzo, ale to bardzo lubię!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej o tej powieści. Chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka przyciąga wzrok a recenzja zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki, będę ją miała na uwadze 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka i na pewno też ją przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo ciekawa ta ksiaża taka prawdziwa, bez lukru i cukru. CHce czytnąć:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa pozycja, choć dotyka trudnej tematyki, przez co na pewno nie sięgnę po nią w najbliższym czasie. Ostatnio wolę czytać jednak troszkę lżejsze książki, choć tytuł na pewno zapamiętam i zapiszę sobie na później.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo życiowe i myślę, że ważne tematy. Dużo osób boi sie walczyć o własne szczęście. Może kiedyś skuszę się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze z adresami do Waszych blogów nie będą publikowane. Wiem jak do Was trafić i nie musicie wklejać linków (chyba że chcecie mnie zirytować).